Magnetoterapie pro děti

Pulzní magnetické pole s přesně specifikovanými parametry je pouze lokální zesílení zeslabujícího magnetického působení Země na určité místo. Terapie je bezpečná, vždy navržena lékařem na základě diagnózy.

U dětí lze dobře využít podložky Lettino, která se umisťuje do dětských postýlek a lze tak aplikovat magnetoterapii ve spánku, kdy je dítě klidné.

 • Alergická rýma – magnetoterapie snižuje napětí kapilár, zlepší prokrvení, sníží vodnaté sekrece. Výrazné klinické zlepšení.
 • Astma, plíce – Pravidelnou aplikací lze dosáhnout snížení frekvence záchvatů, zlepšení spirometrických parametrů, snížení dávek kortikoidů (po poradě s lékařem), může dojít až k vymizení astmatických projevů. Snižuje u plic vznik fibrózy a zlepšuje schopnost výměny dýchacích plynů mezi krví a vdechovaným vzduchem. Zlepšuje průnik léků, po poradě s lékařem je možno snížit dávkování.
 • Atopické ekzémy a lupenka – Aplikujeme na postižené místo a na páteř. Dochází k ústupu otoků, svědění a bolestí, urychluje hojení. U neurodermatitidy je nutná dlouhodobá aplikace. U lupénky dochází ke zlepšení u 60–70 % pacientů. Velmi důležité je preventivní použití na páteř a velké klouby, které lupenka může poškozovat.
 • Bakteriální či virové onemocnění, bronchitida, angína, nosohltan – Během akutního vzplanutí nemoci magnetoterapie zlepší působení antibiotik a zlepšuje imunitu. Aplikace magnetoterapie vede k usnadnění dýchání a vykašlávání, doba léčby se zkrátí o třetinu až polovinu. Při pravidelném dlouhodobém používání dojde k normalizaci bakteriálního nálezu.
 • Diabetes – Pokud je zachována tvorba inzulínu ve slinivce břišní, magnetoterapie dokáže zvýšit jeho tvorbu, čímž se zmírní postup onemocnění. Pravidelná aplikace může preventivně působit proti komplikacím cukrovky, jako je postižení cév a nervů v dolních končetinách nebo poškození oční sítnice.
 • Dětská mozková obrna – U těchto onemocnění je magnetoterapie základní léčebnou metodou, která by se měla vždy použít. Nervová tkáň je na magnetické vlny vysoce citlivá. Dojde k uvolnění svalových spazmů, snižuje bolest a podporuje intenzivnější rehabilitaci (Vojtovu metodu). V případě výskytu epilepsie se magnetoterapie nesmí aplikovat na oblast hlavy, aplikace od ramen dolů je možná a vhodná.
 • Imunita – Magnetoterapie posiluje imunitu a normalizuje její funkci. Napomáhá tak zlepšení stavu u mnoha nemocí.
 • Klíšťová encefalitida – Magnetoterapii aplikujeme ve stádiu rekonvalescence. Dojde k utlumení pozdních zánětlivých procesů, regeneraci postižených tkání, zmírní se celkové následky onemocnění.
 • Lehká mozková dysfunkce u dětí (LMD) – Zklidňuje hyperaktivitu, upravuje poruchy spánku a soustředění. Zlepšuje učení a snižuje emoční labilitu a poruchy pozornosti. Léčba musí být dlouhodobá.
 • Lymská borelióza – Velmi vhodná metoda k tlumení zánětů a dlouhodobé bolesti při neuropatii a poškození kloubů. Díky zvýšení prokrvení a povzbuzení lymfatického systému pomáhá průniku antibiotik do tkání a tím eliminaci bakterií.
 • Popáleniny, zlomeniny, poranění končetin, pooperační stavy – Magnetoterapie snižuje bolest, urychluje hojení, působí preventivně proti zánětům. Výrazně zkrátí dobu rekonvalescence a jizvy budou menší a klidné. U popálenin navíc výrazně redukuje otoky, podporuje tvorbu kvalitnější kožní náhrady. U zlomenin magnetoterapie normalizuje procesy odbourávání a novotvorby kostní tkáně. Části kostí se spojí kostním svalkem, který rychleji osifikuje a doba léčení se výrazně zkrátí.
 • Žloutenka, mononukleóza – Magnetoterapie povzbudí regenerační procesy v jaterní tkáni, zvýší se detoxikační činnost jater. Pozitivně ovlivní tvorbu žluči. Uplatní se imunostimulační efekt. Aplikujeme až ve fázi rehabilitace, ne v akutním stavu.